Superkompetencja Laura Stack

Książka „Superkompetencja” Laury Stack zawiera szeroki wachlarz cennych wskazówek dotyczących zarządzania czasem pracy oraz czasem wolnym, jak również doskonalenia osobistej wydajności i kompetencji.

Autorka podzieliła swoją publikację na sześć części w każdej omawiając poszczególne fundamenty kompetencji.

Dzięki pierwszej części nauczysz się nadawać swoim zadaniom i działaniom odpowiednie priorytety. Autorka zachęca (i słusznie) do zastanowienia się, dlaczego ciężko pracujesz i co chcesz osiągnąć. Nakłania do przemyślenia swojego życia. Uświadamia, że aby móc być kompetentnym i wydajnym zarówno w życiu zawodowym jak i prywatnym musisz wiedzieć co, kiedy i dlaczego powinieneś robić każdego dnia. Podpowiada również, jak podejść do opracowywania systemów, dzięki którym skuteczniej wykonasz swoje zadania i nie będziesz musiał zostawać po godzinach w pracy oraz jak podołać długiej codziennej liście spraw do załatwienia.

Z kolejnej części publikacji pozyskasz umiejętność kontrolowania swojego harmonogramu. Laura Stack wyjaśnia jak chronić swój czas przed innymi, jak wyznaczać odpowiednie granice oraz jak grzecznie odmawiać spełnienia prośby lub uczestniczenia w spotkaniu, jeśli uznasz to za konieczne. Dowiesz się również, jak ważne jest przekazywanie zadań na niższe poziomy oraz otrzymasz kilka wskazówek dotyczących tworzenia realistycznych do zrealizowania grafików.

Trzecia część lektury poświęcona jest umiejętności koncentrowania się na kluczowych zadaniach. Znajdziesz tu niezbędne informacje pomocne przy eliminowaniu wszystkich czynników rozpraszających Cię w ciągu godzin pracy. Do powszechnych rozpraszaczy możemy zaliczyć między innymi sprawdzanie kilkanaście razy na godzinę skrzynki e-mailowej, załatwianie prywatnych spraw w godzinach pracy czy też pogawędki ze współpracownikami.

Dzięki wskazówkom zawartym w kolejnej części zdobędziesz umiejętność organizowania własnej pracy oraz szybkiego odnajdywania niezbędnych informacji. Dowiesz się, jak opracować system zarządzania czasem pracy, który będzie uwzględniał Twoją osobowość, środowisko pracy oraz sytuację zawodową.

Piąta część publikacji poświęcona jest umiejętności brania odpowiedzialności za własne działania i ich rezultaty. Autorka uświadamia tutaj również, że różnica pomiędzy byciem zajętym a byciem wydajnym polega na rezultatach.

Z ostatniej części książki dowiesz się jak ważne jest Twoje nastawienie, postawa, pozytywne myślenie oraz motywacja.

Autorka – Laura Stack – jest absolwentką MBA wyróżnioną certyfikatem profesjonalnego mówcy CSP, jest ekspertem w dziedzinie osobistej wydajności.

Przeczytaj i poznaj sześć fundamentów, dzięki którym osiągniesz pełnię swoich możliwości Laura Stack „Superkompetencja. Sześć fundamentów, dzięki którym osiągniesz pełnię swoich możliwości”.

Artykuły powiązane: