Zrealizuj swoje marzenia!

Bądź nie do zatrzymania i zrealizuj swoje marzenia – wszystkie!

Tak, to możliwe!

Wszystko, co ludzkość stworzyła i osiągnęła zaczęło się od jednej myśli. Im większe masz wizje, tym większe osiągniesz cele. Pamiętaj, że wszyscy ludzie odnoszący sukcesy to marzyciele. Ich myśli, cele i marzenia nie mają ograniczeń. Pozwalają sobie na tworzenie śmiałych scenariuszy oraz zdobywają szczyty ludzkich możliwości, bo nie boją się zapragnąć rzeczy niemożliwych.

I Ty też tak możesz! Jedyne, co Cię ogranicza, to Twoje myśli!

Odważ się marzyć

Twój umysł może być Twoim największym przyjacielem albo największym wrogiem. Twoje myśli mogą uczynić Cię bogatym albo biednym, lubianym lub nielubianym. Dysponujesz potężną siłą – skieruj więc je w odpowiednią stronę, aby osiągnąć wspaniałe rezultaty. Pokieruj nimi inteligentnie tak, aby osiągnąć wszystko, czego naprawdę pragniesz.

Ludzie boją się marzyć o wielkich rzeczach. Przytłacza ich realizowanie ambitnych i wartościowych celów, więc wycofują się zanim jeszcze zaczną. Ty bądź inny – lepszy, śmielszy, odważniejszy. Miej odwagę do wielkich marzeń i wyznaczania sobie wzniosłych celów, bo tak naprawdę nie ma żadnych granic tego, co możesz osiągnąć, z wyjątkiem tych, które sam sobie wyznaczasz.

Dodatkowo bądź jak kanadyjski hokeista Wayne Gretzky:

„Większość graczy jest całkiem niezła, ale idą za krążkiem. Ja idę tam, gdzie krążek dopiero się pojawi”.

Popełniaj błędy

Nie bój się popełniania błędów, porażek i niepowodzeń. Odniesiesz je na pewno nie raz, ale im więcej razy się pomylisz, tym będziesz mądrzejszy i tym bardziej prawdopodobne, że w końcu zrealizujesz swoje cele. Im większej ilości prób, które mają pomóc Ci zrealizować Twój cel się podejmiesz, tym większa szansa, że zrobisz właściwą rzecz we właściwym czasie. Nie poddawaj się i nie przestawaj próbować – w zgodzie z prawem prawdopodobieństwa wreszcie wygrasz. Jednak nie chodzi w tym o szczęście, a o to, że jeśli stworzysz w swoim życiu wystarczająco dużo możliwości i zaczniesz realizację każdego celu z odpowiednio wysokim poziomem pragnienia i determinacji – w końcu odniesiesz sukces.

„W cokolwiek uwierzysz i co napełnisz uczuciami, stanie się twoją rzeczywistością.” Brian Tracy „Zmień myślenie, a zmienisz swoje życie”

Nie przejmuj się innymi

Nie przejmuj się również tym, co myślą i mówią o Twoich pomysłach inni ludzie. Nigdy nie rób nic, ani nie wycofuj się ze zrobienia czegoś, bo martwisz się, co inni o Tobie pomyślą. Prawda jest taka, że nikt w ogóle o Tobie nie myśli. To Ty jesteś tą osobą, której najbardziej na Tobie zależy i kogo najbardziej dotykają Twoje decyzje. Osoby będące zawsze na „nie” wprowadzają tylko zamęt w Twojej głowie i rozsiewają wątpliwości, dlatego ich unikaj. Naładuj się pozytywną energią, pozbądź negatywnych emocji i włącz pozytywne myślenie (więcej o tym przeczytasz w artykule Pozytywne myślenie zmieni Twoje życie), a dzięki temu uwierzysz, że nie ma rzeczy niemożliwych.

Zainwestuj mądrze swój czas

Całe Twoje dzisiejsze życie jest odzwierciedleniem tego, na co przeznaczyłeś czas w przeszłości. Zatem jeśli pragniesz innej przyszłości, przeznacz czas na inne rzeczy w teraźniejszości. Zmień sposób, w jaki wykorzystujesz swój czas, żeby osiągnąć w życiu to, czego pragniesz.

„Czas jest w pewnym sensie jak pieniądz. Można go albo przeznaczyć na coś, albo zainwestować. Czy wydajesz pieniądze, czy przeznaczasz na coś czas, tracisz je na zawsze. Nigdy ich nie odzyskasz. Jeśli jednak zainwestujesz czas lub pieniądze mądrze, bardziej ci się to zwróci w przyszłości.” Brian Tracy „Zmień myślenie, a zmienisz swoje życie”

Stwórz swoją listę marzeń

Weź dużą kartkę papieru i napisz na górze „Lista marzeń”. Zapisz tam WSZYSTKO, co chciałbyś mieć, zrobić, zobaczyć i osiągnąć, gdyby nie istniały żadne ograniczenia. Nie zastanawiaj się przy tym nad możliwościami i sposobem ich realizacji – po prostu spisz wszystkie swoje pragnienia. Pozwól swojemu umysłowi spokojnie marzyć zahaczając o wszystkie aspekty Twojego życia.

Odpowiedz sobie na szereg różnych pytań, nie ograniczając się tylko do pracy i rodziny. Kilka pomocnych pytań znajdziesz poniżej:

  • Czego nie bałbyś się zapragnąć, gdybyś miał pewność, że to zdobędziesz?
  • Gdybyś miał niezbędną ilość pieniędzy, jakie cele byś zrealizował?
  • Jakbyś mógł mieć każdą pracę, jaką byś wybrał?
  • Jak wyglądałaby Twoja wymarzona rodzina?
  • Gdyby nie było żadnych ograniczeń, jak chciałbyś żyć każdego dnia?
  • Gdybyś miał wszystkie pieniądze, których potrzebujesz, gdzie byś mieszkał?
  • Jakie miejsca byś zwiedził?

To tylko kilka z pytań, które powinieneś sobie zadać. Swoją listę marzeń powinieneś regularnie uaktualniać, gdyż z czasem, gdy zrealizujesz już kilka ze spisanych celów, pojawią się nowe pomysły, idee oraz marzenia. Dzieje się tak, bo gdy już zmierzasz w kierunku swojego celu, otwierają się przed Tobą kolejne, nowe drzwi z nowymi szansami i możliwościami, których byś nie dostrzegł, gdybyś wcześniej nie ruszył z miejsca.

Pamiętaj tylko przy tym – nie bój się swoich wielkich, ambitnych i odważnych marzeń. One są w stu procentach do osiągnięcia. Jeśli masz wątpliwości, rozejrzyj się wokół czy ktokolwiek inny zrealizował już takie marzenie lub osiągnął dany cel. Jeśli tak, a zapewne tak właśnie jest, to znaczy, że ograniczenie istnieje wewnątrz Ciebie a nie w otaczającym Cię świecie. Musisz je tylko wychwycić i usunąć. Nie bój się – bądź odważny! Dasz radę zrealizować każde z marzeń ze swojej listy. Potrzeba tylko dużo ciężkiej pracy i samozaparcia.

Zrealizuj swoje marzenia!

Świat jest pełen osób posiadających wysokie i wzniosłe cele, ambicje i marzenia, lecz bardzo niewielu z nich ma odwagę, dyscyplinę i siłę woli, aby wcielić je w życie. Jeśli będziesz pewny siebie, silny, odważny i zaradny oraz nauczysz się wszystkiego, co trzeba wiedzieć i zrobisz wszystko, co trzeba zrobić, osiągniesz swoje cele i spełnisz marzenia. Nikt ani nic Cię nie powstrzyma ani nie zmieni Twoich planów. Będziesz nie do zatrzymania.